Güzelyalı Mah. Bizim Sok. No: 37 Pendik /İstanbul
0216 493 22 90/91
info@hakanelektrik.com

Hakan Elektrik, ticaret hayatındaki yerini 1996 yılında, Kocaeli Körfez ilçesinde aldı.

İlk olarak yüksek donanıma haiz konteyner gemileri ve tankerlerin tamamlanması, takip eden şirket maden fabrikaları ve endüstriyel sanayi tesisleri.

Yıllık süreçte, Türkiye de inşa edilen 50 m ve üzeri mega yatların çok büyük bir bölümünün gerekliliklerine neden olduğunu anlattı.

Tanker, tuğ teknesi, yolcu gemileri, feribotlar üzerinde yapılan çalışmaların birlikte beraber donatıp teslim etti.

Çalışma çalışmaları yaparken, yetişmiş kadroları ile tersanelerin alt yapılarını kurma çalışmalarına iştirak yaparak, sektöründe iş alanlarının çalışması için çalışmalara çalışır bulundu.

Tüm bu çalışmaların yanında, tamamen özünde kullanarak ar-ge çalışmalarına yöneldi. 2002 tarihinde başladığı Ar-Ge çalışmalarını, 2014 tarihinde ipucu onay sertifikası alarak ” Alarm İzleme ve Kontrol Sistemi ” ve ” Güç Yönetim Sistemi ” ile taçlandırdı.

Bu şekilde, tamamen yerli yazılıma sahip sistemler üreterek, dışa bağımlı olduğumuz bu sistemleri. 300 proses teknik eleman kadrolarında yetiştirerek, teknik ara eleman üretimine de seçin sağladı.

Şu anda Hakan Elektrik; yolcu gemileri ve süper yat projeleri ağırlıkta olmak üzere 70’e yakın mühendis, tekniker, teknisyen ve usta kadrosu ile faaliyete devam etmektedir.